Egzamin dla wyższych stopni Taekwon-Do ITF (4.02.2018) / Dojang Toruń !

4 lutego do kolejnego egzaminu w naszym klubie przystąpiło kilka kolorowych pasów ITF. Był to osobny (od grudniowego), kameralny egzamin, gdyż na te stopnie wymagamy dużo i nie spieszymy się z ich przyznawaniem. Na najwyższy pas – niebieski, zdała Martyna Woźniak, która jest w Centurii już czwarty rok i tym samym jest naszym póki co „najwyżej odznaczonym” wychowankiem. Niebieską belkę do zielonego pasa mogą po niedzieli przyszyć Cezary Pietruszyński, Janusz Kwiatkowski, a także Paulina Stańczak (wychowanek Udaru Gdańsk). Na zielony pas zdała młoda, lecz bardzo aktywna Zuzanna Błażejewska, a zieloną belkę otrzymał Antoś Małgorzewicz (wychowanek TAT).

Podczas egzaminu Centurianie wykonywali techniki ręczne, nożne, układy formalne, walki trzy, dwu oraz jednokrokowe, samoobronę oraz rozbicia desek (Martyna). Była także często pomijana na egzaminach walka wolna bez sprzętu, a także teoria Taekwon-Do. Wszyscy otrzymali karty egzaminacyjne z licznymi informacjami o tym na co muszą zwrócić uwagę przed kolejnym sprawdzianem umiejętności.

Dla Was jeden cytacik o moim ulubionym trenerze. Mike Tyson pisał w autobiografii: „Cus nie chciał też, żebym świętował swoje zwycięstwa. Żadnego przybijania piątek i podskakiwania z radości. – Trenowałeś do tego przez dwa lata, a teraz zachowujesz się, jakbyś był zaskoczony tym, co się stało? – pytał”. Pas jest tylko sumą Waszej ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń, nie żadnego przypadku, czy szczęścia. Gratulacje dla promowanych!

Kolejny egzamin w Polskiej Unii Taekwon-Do ITF odbędzie się w czerwcu, ale niektórzy z dziś zdających będą musieli poczekać minimum rok na ewentualne podwyższenie stopnia. Za to zachęcamy resztę, by już teraz myślała o przygotowaniach! Dopuszczone będą tylko aktywne i regularne osoby.

I taka refleksja. Zauważcie, że te pierwsze egzaminy były/są masowe. Na białe, żółte pasy zawsze zdaje wielu. Potem coraz więcej osób się wykrusza, gubi się w prozie życia i wyższe stopnie (jeśli są na nie prawidłowe wymagania!) wywalcza się jedynie w wąskim gronie najwytrwalszych, może nawet dojść do sytuacji, że do czerni będziesz zbliżał się sam. To prawdziwy sprawdzian determinacji! Dlatego na tej drodze czeka tyle satysfakcji! Przecież tak wielu już odpadło…

Dzięki za to, że jesteście i że chce Wam się iść tą drogą. Taekwon!

>GALERIA ZDJĘĆ<<