Dlaczego warto zapisać dziecko chcące startować w zawodach właśnie na Taekwondo Olimpijskie?

– Bo jest olimpijskie! Igrzyska łączą cały świat WT (Word Taekwondo), a co za tym idzie w 208 krajach (stan tuż przed pandemią) uprawiane jest jedno Taekwondo, pod jedną federacją! Jeśli masz medal Mistrzostw Polski, Europy, czy Świata jest to jedyny medal tej rangi imprezy w Taekwondo Olimpijskim – w innych formułach TKD takich mistrzów może być kilku równocześnie, bo startują w innych zawodach/federacjach pod tą samą nazwą! Mówiąc wprost – Taekwondo Olimpijskie nie jest podzielone, a co za tym idzie Mistrzostwa Świata to naprawdę Mistrzostwa Świata, a nie zbiór dwustu zawodników z kilkunastu krajów!

– Jako, że Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego jest jedyną federacją biorącą udział w turniejach Word Taekwondo w Polsce, zawodnicy już od młodzika (10 lat) trafiają do centralnego rankingu, który rodzic może sobie podglądać i śledzić w internecie. Od kadeta (12 lat) ranking ten związany jest bezpośrednio z powołaniami do (uznawanej przez Ministerstwo Sportu) kadry narodowej, zasady są przejrzyste, a punkty łapać można na licznych (nawet w czasie covid-19) zawodach w Polsce i za granicą. Zgrupowania kadry narodowej odbywają się często i są opłacane przez PZTO, podobnie jak turnieje, czy ubrania reprezentacyjne.

– Taekwondo Olimpijskie uznawane jest przez Ministerstwo Sportu, nawet nasi nieletni medaliści Mistrzostw Polski zarabiają po kilkaset złotych miesięcznie, a prócz tego otrzymują jednorazowe nagrody pieniężne za wyniki.

– To Taekwondo Olimpijskie wchodzi w skład sportów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, prestiżowej imprezie dla dzieci w wieku kadeta, która ma rozpalać marzenia o Igrzyskach Olimpijskich – odpalany jest znicz olimpijski itd., a stawką jest Mistrzostwo Polski kadetów.

– W Taekwondo Olimpijskim prócz kadr narodowych istnieją kadry wojewódzkie dla dzieci i środki finansowe na wyjazdowe akcje szkoleniowe.

Dlaczego jeszcze warto trenować Taekwondo WT/Olimpijskie?

– Bo certyfikaty za stopnie mistrzowskie przychodzą z kolebki Taekwondo – z Korei, w której Taekwondo WT jest sportem narodowym! To właśnie Taekwondo Olimpijskie nauczane jest w południowokoreańskich szkołach podstawowych oraz na uniwersytetach.

– Bo praktycznie co tydzień odbywa się jakieś wydarzenie! Albo są to turnieje, albo konsultacje sparingowe, na które zjeżdża się za każdym razem masa dzieciaków!

ZAPRASZAMY DO CENTURII – ZAANGAŻUJ SIĘ I ŚLEDŹ KARIERĘ DZIECKA!

Klub wspierany jest ze środków Gminy Miasta Toruń.

#torunmiastemsportu #ilovect #taekwondo #centuria #centuriatkd #taekwondotorun #centuriataekwondo #centuriatorun #torun #sport #sztukiwalki #klubsportowy #koreanskasztukawalki #koreansports #taekwondokids #taekwondowt #martialarts #taekwondotraining #taekwondotrening #tkdkick #motivation #work #hardwork #tkdlife #tkdteam #taekwondofamily #polskizwiazektaekwondoolimpijskiego #kujawskopomorskie