Ciekawe wydarzenia szkoleniowe w Taekwondo WT!

Drugi rok z rzędu czekamy podekscytowani nie tylko Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem, ale też kolejnym taekwondowym wyjazdem. W dniach 27-30 grudnia trójka zawodników Centurii Toruń: Tymoteusz Chybiński, Gabriela Wrzeszcz, Julia Masłowska wraz z trenerem Łukaszem Sadowskim udadzą się do niemieckiego Dachau na zimowy obóz Taekwondo Olimpijskiego w międzynarodowym gronie. Treningi prowadzić będzie pięciu utytułowanych trenerów: Ben Galambos – Węgier, Jelle Vicca – Belg, Demirhan Aydin – Niemiec, Valera Bruns – Ukrainiec oraz Jalal Khodami – Iran.
Rejestracja została dawno zamknięta, pod Monachium stawi się kilkuset zawodników (https://www.facebook.com/TSV1865Taekwondo).
Z kolei 13-14 stycznia w Warszawie odbędzie się szkolenie Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego. PZTO ściągnęło na nie trzy ciekawe postacie. Pierwszą jest Dragan Jović – wychowawca olimpijczyków, postać znana w całej Serbii. Dragan Jović uczynił z Taekwondo sport olimpijski numer jeden w tym usportowionym kraju (złoto i srebro). Druga to Bernhard Thomys, współpracujący z reprezentacją Niemiec, doświadczony trener zarówno poomsae, jak i para-poomsae. Stawkę uzupełnia fizjoterapeuta Michał Jędruch, współpracujący w przeszłości z różnymi kadrami narodowymi, uczestnik misji medycznych podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie 2012 i Rio 2016 (https://www.facebook.com/taekwondo.wt.poland).