11.06.22 Centuria Toruń najlepsza na Technicznych Mistrzostwach Polski w Białymstoku!

Na zawody układów do Białegostoku przywieźliśmy 14 zawodników. Łącznie zdobyli oni 14 medali w różnych konkurencjach, co wystarczyło na I miejsce drużynowo Torunia na XIV Technicznych Mistrzostwach Polski. Po raz trzeci z rzędu brązowy medal Technicznych Mistrzostw Polski wywalczyła Agata Dondalska! W dobrze obsadzonej kategorii juniorek uległa jedynie reprezentantce Polski Patrycji Perner (Huzar) oraz Idze Grzesińskiej z Poznania. Oprócz tego Agata zdobyła srebro w parach z drugim najlepszym technikiem naszego klubu, Tymoteuszem Chybińskim. Po raz kolejny kategorię kadetów wygrał Tymoteusz Chybiński i tym samym zdobył drugi medal… Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, ponieważ na OOM/Mistrzostwach Polski można wybrać sobie drugą konkurencję prócz walk. Tymek oczywiście wybrał układy, w których od lat jest w polskiej czołówce jeśli chodzi o młodszych zawodników. Tym samym reprezentant KS Centuria na Mistrzostwach Polski zdobył złoto w układach oraz brąz w walkach. Oprócz złota solo, Tymek zdobył srebro w parach z Agatą Dondalską, a w trójce z Nicholasem Grzeczkowiczem i Adamem Dondalskim złoto!

Warto dodać, że po raz pierwszy w historii KS Centuria wystawiła na turnieju zawodnika para-taekwondo. Paweł Wieluński zdobył brązowy medal VII Mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych w poomsae. W Białymstoku bezbłędnie udało mu się zrobić swoje formy. Startował w konkurencji P20, do 25 lat, a sam ma 13. Był najmłodszym uczestnikiem tych Mistrzostw. Duży szacunek dla rodziców, którzy włożyli tyle pracy w Pawła. Szczegółowe wyniki CT:

XIV Techniczne Mistrzostwa Polski:

Tymoteusz Chybiński – złoto (kadet).
Agata Dondalska – brąz (junior).

Julka Masłowska – złoto (młodzik).
Nicholas Grzeczkowicz – brąz (młodzik).
Nadia Pawlewicz – brąz (dzieci).
Aleksander Kentzer-Rudzki – brąz (dzieci).
Róża Drosd – brąz (dzieci).
Antoni Kujawa – brąz (dzieci).
Poza podium: Mariia Tarapat (11 miejsce – młodzik), Bianka Zielińska (V miejsce – dzieci), Lena Wójcik (V miejsce – młodzik), Tymon Szałwiński (VI miejsce – młodzieżowiec).