13-15.05.22 Gabriela Wrzeszcz Mistrzynią Polski kadetek! Tymek Chybiński z brązowym medalem.

Tym razem Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych gościła na Podlasiu. W Taekwondo Olimpijskim zawody te uznaje się za Mistrzostwa Polski juniorów młodszych/kadetów, poprzedzone dwoma turniejami eliminacyjnymi. I tak Gabriela Wrzeszcz została MISTRZYNIĄ POLSKI kadetek (-37 kg)! Po trzech wygranych walkach Gabi na pierwszym miejscu podium Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży! A to nie wszystko – zawodniczka Centurii wygrała konkurencję skoku wzwyż z kopnięciem (14 przeciwniczek), ale nieco gorzej poszło jej w przeskokówce, co złożyło się na brązowy medal w dwuboju sprawnościowym! Wrzeszcz wraca z Podlasia z aż dwoma blachami.

Drugim reprezentantem KS Centuria był Tymoteusz Chybiński, który wywalczył trzecie miejsce Mistrzostw Polski! Tymek podobnie jak Gabriela jest pierwszoroczniakiem kadeta (dzieci w wieku 12,13 i 14 lat), mimo to po dwóch eliminacjach znalazł się wśród dziesiątki najlepszych w kategorii -33 kg. Po dwóch walkach wrócił do Torunia z brązowym medalem. Na Mistrzostwach Polski prócz walk startuje się także w konkurencjach sprawnościowych, lub w układach formalnych (do wyboru), te drugie zostaną rozegrane 11 czerwca – również w Białymstoku. Tam Tymek ma szansę na kolejny medal Mistrzostw Polski.

Klub korzysta z dofinansowania Gminy Miasta Toruń.