30.11-1.12.2019 Puchar Polski Taekwondo Olimpijskiego (Olsztyn). Centuria Toruń trzecia na 36 ekip w młodziku!

W weekend 30.11.2019-1.12.2019 wzięliśmy udział w rankingowym Pucharze Polski Taekwondo Olimpijskiego (WT) w niedalekim Olsztynie. W imprezie na starej hali Urania brało łącznie udział 605 młodych sportowców z 59 klubów z Polski, Rosji i Łotwy. Centurię Toruń reprezentowało 11 zawodników, którzy zdążyli wywalczyć dla nas 5 medali i jedną statuetkę dla klubu! Drugiego dnia zmagań, turniej miał niecodzienny przebieg…

Zuzanna Błażejewska po trzech wygranych walkach sięga po złoto w młodziku.

Antonina Pudełek po dwóch wygranych walkach wygrywa srebro w swojej kategorii.

Tymek Chybiński po trzech wygranych walkach przegrywa w finale o złoty punkt z zawodnikiem gospodarzy i kończy Puchar Polski na mocnym drugim miejscu – srebro. Tymek jest młodzikiem dopiero od tego sezonu.

Bardzo pozytywnie zaskoczył Mikołaj Duchliński, dla którego był to debiut na PP, ale pokonał dwóch rywali i przegrał dopiero w finale, w którym zresztą również walczył do końca. Mocne srebro!

Agata Dondalska przywozi srebro w juniorkach, przegrywając z mocną kadrowiczką.

Bez medalu, ale za to z wygranymi walkami juniorka Milena Downar oraz młodzik Robert Downar.

Debiutowała Gabriela Wrzeszcz i odpadła w pierwszej walce, zdobywając jednak cenne doświadczenie.

Za sobotnie wyniki młodzików Centuria Toruń została sklasyfikowana na 3 miejscu młodzików (na 36 ekip w tej kategorii wiekowej) i było to przypieczętowaniem bardzo dobrego dnia naszej ambitnej i pracowitej młodzieży w Olsztynie.

W niedzielę zdążył zawalczyć jedynie Janek Nowakowski, który nie zdobył żadnego krążka. Maja Błażejewska oraz Monika Downar będą musiały wystartować w powtórzonym turnieju, bowiem ze względu na zły stan techniczny hali sportowej w Olsztynie, zawody Pucharu Polski zostały w niedzielę przerwane – stara hala Uranii ma zostać poddana modernizacji, ale niestety już w niedzielę nastąpiły spadki napięcia i poważne awarie, które nie pozwoliły godnie pożegnać zasłużonego „staruszka”, nie tylko dla polskiego Taekwondo…

Rok startowy zakończymy za tydzień na finale Ligi Taekwondo w Śremie.