9-10.03.19 Puchar Polski WT (Ostrowiec Św.). Medale!

W dniach 9/10 marca w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się rankingowy Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim oraz towarzyszący mu turniej mniejszych dzieci. W Pucharze Polski, będącym m.in. eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Baba Jaga Cup udział wzięli toruńscy taekwondocy: Tymoteusz Chybiński, Adam Dondalski, Maja Błażejewska, Martyna Woźniak, Agata Dondalska, Antek Lewandowski, Adrian Pindral, Robert Downar, Monika Downar, Antonina Pudełek, Jonasz Wiśniewski, Janek Nowakowski. W sumie 12 zawodników KS Centuria przywiozło do Torunia 7 medali. Podsumujmy nasz dorobek medalowy w Ostrowcu:

Tymoteusz Chybiński (dzieci): 1 miejsce walki, 1 miejsce dwubój złożony z przeskokówki i skoku z kopnięciem w górę. Dwa złota.

Adam Dondalski (dzieci): 3 miejsce walki. Brąz. 

Maja Błażejewska (kadet): 1 miejsce walki. Złoto.

Jonasz Wiśniewski (młodzik): 1 miejsce walki. Złoto.

Zuzia Błażejewska (młodzik): 2 miejsce walki. Srebro.

Janek Nowakowski (młodzik): 3 miejsce walki. Brąz.

Prócz powyższych medali było jeszcze wiele wygranych walk w dobrze osadzonych drabinkach, lecz Centurianie odpadali przed strefą medalową, przybliżając się jednak do awansu na OOM’2019, z której rok temu przywieźli jeden medal dla miasta.

Dziękujemy za kolejne dobrze zorganizowane zawody w Ostrowcu. Warto dodać, że dzieci biorące udział w Baba Jaga Cup otrzymały prócz medali i dyplomów koszulki.

https://ddtorun.pl/pl/13_sport/652_inne/19123_kolejne_wietne_wyst_py_zawodnik_w_i_zawodniczek_centurii.html