8.06.2024 XVI Techniczne Mistrzostwa Polski Poomsae/Huzar Cup. Białystok. Czwórka Mistrzów!

Do dalekiego Białegostoku, na XVI Techniczne Mistrzostwa Polski i towarzyszący im turniej towarzyski „Huzar Cup”, wybrało się 10 zawodniczek i zawodników Centurii Toruń. Wyjazd był bardzo owocny, gdyż do miasta Kopernika przywieźliśmy aż czwórkę świeżo upieczonych Mistrzów Polski w tradycyjnej części Taekwondo WT – układach formalnych (zwanych poomsae). Nasz klub zdobył 4 złote medale Mistrzostw Polski i zajął tym samym drugie miejsce klasyfikacji klubowej tej imprezy, za gospodarzami i przed klubem z Tuchowa.

W towarzyszącym „Huzar Cup” bilans CT wynosi 2 złota, 1 srebro i 1 brąz.

Warto dodać, że dla Julii Masłowskiej jest to drugi medal Mistrzostw Polski w tym sezonie, wcześniej na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży wygrała kategorię -29 kg i została Mistrzynią Polski w konkurencji walki sportowej! Jest to pierwsze „podwójne złoto” w kategorii kadet (junior młodszy) dla zawodniczki Centurii. Bliski podobnego wyniku był Tymoteusz Chybiński, który w 2022 zdobył brąz Mistrzostw Polski w walkach i złoto w poomsae. Za to Tymek może pochwalić się statusem niepokonanego w rankingowych imprezach młodzika oraz kadeta w układach, kolejnym Mistrzostwem Polski z rzędu żegna się z tą kategorią wiekową i przechodzi do juniora.
Agata Dondalska wreszcie złota i oby utrzymała entuzjazm do dalszej pracy, bo najlepsze jeszcze przed nią! Alek pewnie wygrał nową dla siebie kategorię Młodzika.

W sezonie 2023/2024 nasza młoda ekipa wywalczyła 7 medali (respektowanych przez Ministerstwo Sportu i Miasto) Mistrzostw Polski (3 walki, 4 układy) i wszystkie były złote!

Dobrze zorganizowane zawody na Podlasiu wzbogacili swoją obecnością reprezentanci Danii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Francji i Rumunii. Wśród nich GM Ky-Tu Dang (8 dan) z super zawodniczką (pokonała Julkę na „Huzar Cup”), czy też Eryk Albasini.

XVI TECHNICZNE MISTRZOSTWA POLSKI

Julia Masłowska – złoto (junior młodszy/kadet).
Tymoteusz Chybiński – złoto (junior młodszy/kadet).
Agata Dondalska – złoto (młodzieżowiec/U21).
Aleksander Kentzer-Rudzki – złoto (młodzik).

Amelia Surmiak siódma na Mistrzostwach Polski Kadetek (na 31 zawodniczek!), bardzo obiecujący występ! Nie weszły do półfinałów MP Kadetek Paula Górska i Marta Korzestańska. Róża Drosd siódma na Mistrzostwach Polski Młodziczek.

HUZAR CUP (TOWARZYSKI/MIĘDZYNARODOWY)

Julia Masłowska – srebro (junior młodszy/kadet), turniej A (podział ze względu na zaawansowanie).
Aleksander Kentzer-Rudzki – złoto (młodzik), turniej B.
Róża Drosd – złoto (młodzik), turniej B.
Kalina Jarosz – brąz (junior), turniej B.
Poza podium w Huzarze A Mariia Tarapat (kadet), a w Huzarze B Marta Korzestańska (kadet).

Klub wspierany jest ze środków Gminy Miasta Toruń.
#torunmiastemsportu #ilovect #taekwondo #centuria #centuriatkd #taekwondotorun #centuriataekwondo #centuriatorun #torun #sport #sztukiwalki #klubsportowy
#koreanskasztukawalki #koreansports #taekwondokids #taekwondowt #martialarts #taekwondotraining #taekwondotrening #tkdkick #motivation #work #hardwork
#tkdlife #tkdteam #taekwondofamily #polskizwiazektaekwondoolimpijskiego #kujawskopomorskie

Centuria Toruń z GM Ky-Tu Dang oraz wiceprezesem Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego Arturem Chmielarzem.
Efekt czterech złotych medali Mistrzostw Polski.