4.03.23 Puchar Polski/eliminacja do Mistrzostw Polski kadetów – Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Bydgoszcz). Trzy medale!

4 marca 2023 odbył się Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim (WT), będący pierwszą eliminacją do Mistrzostw Polski kadetów – Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W Bydgoszczy wystartowało pięciu zawodników z Torunia, którzy zdobyli trzy medale: Gabriela Wrzeszcz – złoto, Tymoteusz Chybiński – srebro, a Marcel Iwicki – brąz. Jesteśmy bardzo dumni ze swoich zawodników! Naprawdę, z tej piątki w sobotę każdy dał z siebie wszystko, przez co humory dopisywały, a turniej wspominać będziemy pozytywnie! W rozwinięciu aktualizacji kilka słów o starcie każdego z Centurian.

Gabriela Wrzeszcz – kadetki -41 kg, złoty medal: Jedyne złoto dla Centurii na tych zawodach zdobywa Gabriela Wrzeszcz w kategorii -41 kg! Jest to drugi Puchar Polski, tym razem eliminacyjny, na którym Gabi nie ma sobie równych. Trzeba jednak dodać, że łatwo nie było, a rywalki stawiły duży opór, w dwóch walkach na trzy potrzebne były trzecie-finałowe rundy by wyłonić zwyciężczynię. Gabi udowodniła jednak, że jest silna mentalnie i zarówno w Polsce jak i za granicą nie interesuje jej kto wychodzi naprzeciwko i jak zakończyła się pierwsza runda – wychodzi wygrać! Brawo!

Tymoteusz Chybiński – kadeci -37 kg, srebrny medal: Po średnio udanej Słowenii Tymek znowu był sobą, co zaowocowało srebrnym medalem, ale przede wszystkim trzema ciekawymi walkami, z finałową na czele. Tam spotkał się z reprezentantem Polski i późniejszym kadetem zawodów, Jonaszem Drewsem. O ile pierwszą rundę Tymek przegrał wyraźnie, druga trwała w nieskończoność przez podnoszone kartki i zakończyła się dużą liczbą punktów po obu stronach, niestety ponownie nie po myśli Torunianina. Brawo Tymek!

Marcel Iwicki – kadeci -33 kg, brązowy medal: To była z pewnością jedna z bardziej emocjonujących walk sobotnich zawodów. Nie finał, a półfinał, w którym Marcel walczył z Natanem Kantorysińskim z Częstochowy. Wystarczy wspomnieć, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były trzy rundy, a w finałowej Marcel przegrał tylko jednym punktem, 17-18. Ogólnie do brązu reprezentant Centurii potrzebował dwóch walk. Było dobrze Marcel!

Jakub Cichoracki – kadeci -49 kg, dwie wygrane walki. Adam Dondalski – kadeci -49 kg, dwie wygrane walki: Pozostała dwójka reprezentująca Toruń w Bydgoszczy nie zdobyła medali, odpadając w trzecich walkach – tuż przed strefą medalową. Ich występy zasługują jednak na szacunek, bo wygrali po dwie wyrównane walki i dzielnie walczyli w tych przegranych. Chłopaki mogą z nadzieją patrzeć na swoją kwalifikację na Mistrzostwa Polski, a o blachy powalczyć za miesiąc podczas drugiej eliminacji do OOM.

Tym razem zawitamy w dobrze znanym Ostrowcu Świętokrzyskim…