3.02.2024 Julka ze złotem Pucharu Świata w Austrii!

3 lutego w austriackim Innsbrucku odbył się Puchar Świata juniorów młodszych i juniorów (dzień później rywalizowali seniorzy). KS Centuria Toruń wystawiła na Austrian Open trójkę juniorów młodszych; Julkę Masłowską (-29 kg), Tymoteusza Chybińskiego (-41 kg) oraz Gabrielę Wrzeszcz (-44 kg). Złoto w swoim debiucie na międzynarodowych zawodach zdobyła walcząca w najniższej kategorii kadetek Julka Masłowska! Młoda Torunianka w półfinale pewnie pokonała Niemkę, by następnie stoczyć wyrównany finał z Austriaczką. Trzecia, decydująca runda przyniosła zwycięstwo Polce!

Bliżej drugiej blachy dla Centurii był Tymek, który wygrał pierwszą walkę z Niemcem, a druga – z Francuzem – była już walką o wejście do strefy medalowej. Obie rundy przegrał dosłownie w ostatnich sekundach. Gabriela Wrzeszcz również wygrała pierwszy pojedynek, a w drugim przegrała z Irlandką.
Klub jest wspierany przez Gminę Miasta Toruń.

https://www.se.pl/torun/12-letnia-julia-z-torunia-zachwycila-podczas-pucharu-swiata-zloto-przywiozla-z-austrii-aa-CZE2-GeSj-jePq.html?fbclid=IwAR0ejz01bQx2YcQCtaoSlmr2pNx5gu_nACdMXzm6IwTwjnE6uKIxWibjQIw#google_vignette

https://www.torun.pl/pl/kolejna-centurianka-z-pucharem-swiata

https://tylkotorun.pl/sport/julia-maslowska-ze-zlotem-pucharu-swiata-w-taekwondo/