27.06-6.07.2018 III Letni Obóz Centurii (Karpacz)

Za nami trzeci wakacyjny obóz Centurii Toruń. Tym razem wybraliśmy się w góry – do Karpacza. Autokarem pojechało 34 zawodników oraz czteroosobowa kadra wraz z zaproszoną trenerką z Bydgoszczy i równocześnie młodzieżową wicemistrzynią Europy – Katarzyną Lis. Dzieciom zabrane zostały telefony komórkowe, co miało ułatwić im skupienie się na treningach, podziwianiu przyrody oraz integracji z rówieśnikami. Obóz był dość wymagający, ale kadra jest bardzo zadowolona, bo nie odnotowano wśród naszych podopiecznych poważnych kryzysów, mimo iż najmłodszy miał zaledwie 6 lat (najstarszy 13)!

Centurianie odbywali dwie jednostki treningowe dziennie z wyjątkiem samego środka obozu, w którym wybraliśmy się na Śnieżkę. Prócz najbardziej znanej góry Karpacza, zdobyliśmy kilka mniejszych górek i umieszczonych na nich zabytków.

Treningi dotyczyły walki sportowej Taekwondo WT oraz Taekwon-Do ITF, a także układów formalnych, samoobrony oraz rozbić desek. Doskonaliliśmy każdą gałąź naszej sztuki walki, a także rozmawialiśmy z dziećmi o tym, co jest w niej i w ich treningu najważniejsze.

Dwukrotnie bawiliśmy się w miejscowych aquaparkach. Na terenie pensjonatu, który w całości wynajęty był przez nasz klub, urządziliśmy dzieciom wiele zabaw, konkursów i dwie dyskoteki. Było karaoke, wojna na balony z wodą, konkurs kręcenia filmów z wymyślaniem fabuły. Prócz tego trenerki zorganizowały dwa spotkania z dziewczynami dotyczące wchodzenia w wiek nastoletni (często komplikujący karierę zawodniczą), a Kasia Lis, która również jest ratownikiem, przeprowadziła kurs pierwszej pomocy. Dla nowych obozowiczów zorganizowano niełatwy chrzest.

Pięć osób zostało wyróżnionych podejściem do egzaminu na stopnie uczniowskie, który dla wszystkich zakończył się pozytywnie.

Bardzo dziękujemy dzieciom za wspólnie spędzony czas oraz rodzicom za zaufanie! Już dziś zapraszamy na IV obóz za rok, wracamy nad morze, ale w całkowicie nowe miejsce… Zrobimy wszystko, by datę podać Wam już we wrześniu tego roku!