27.04.2019 Puchar Polski oraz Centuria Cup (Toruń)

27 kwietnia w Toruniu odbył się Puchar Polski Poomsae oraz Centuria Cup w układach formalnych Taekwondo Olimpijskiego. Pierwszy historyczny turniej Taekwondo WT w Toruniu za nami, a już w październiku zorganizujemy Mistrzostwa Polski seniorów w walkach! Organizacja zawodów układów formalnych była dla nas idealnym przetarciem organizacyjnym przed większymi imprezami. Czy daliśmy radę? O tym już nie my powinniśmy się wypowiadać… Turnieje dużo mniej popularnego niż walki poomsae gromadzą zazwyczaj lekko ponad 100 uczestników i podobnie było w Toruniu. Materiał w TV Toruń od czasu 3:43:

http://www.toruntv.pl/movie/show?id=18607&fbclid=IwAR1EejCbsvGCfJNu82SfbS73h3TS0bdi_y0bJQaG2OMjCfvZSJK7cvRX1_Q

W samym PP udział wzięło ponad 30 zawodników, a w Centuria Cup ponad 70. Prócz układów formalnych zorganizowaliśmy turniej sprawnościówek dla najmłodszych – przeskokówkę na świeżo zakupionym sprzęcie z dotacji toruńskiego Urzędu Miasta oraz skoki z ap chagi.

Z egzotycznych gości miło nam było przyjmować delegację z Hiszpanii. Gościliśmy także Częstochowę, Białystok, AZS Poznań, Jarocin, Oazę Kórnik, Śrem, Gdańsk, Czarne Lwy Raszyn, Legionowo, BKS Centrum Bydgoszcz, Mszanę Dolną/Zakopane, Krynicę, Morąg, Ostrowiec Św., Ciechanów, Tuchów, Tymbark… Dziękujemy za przybycie! Jak to gospodarz, zwinęliśmy puchar za klasyfikację generalną sprawnościówek oraz za układy w ramach Centuria Cup. Puchar Polski jeśli chodzi o klasyfikację generalną wygrał Huzar Białystok.

Na oficjalnym otwarciu pokazała się grupa szermierki średniowiecznej, co ciekawe, lider tej grupy ma I dana w Taekwondo Olimpijskim (zrobionego u pana Nowickiego z Olsztyna). Po przywitaniu uczestników wręczyliśmy specjalne podziękowania (wręczali je najmłodsi Centurianie z grupy 3-6 lat, co wzbudziło dużo śmiechu), a także zaśpiewaliśmy „100 lat w 100 osób” obchodzącej akurat urodziny Zuzi z naszego klubu. Od mistrza Kanga otrzymaliśmy jako organizatorzy zawodów zegarki z Kukkiwonu.

Zawody odbyły się w IV LO przy ul. Warszawskiej, nad samą Wisłą i przy słynnej toruńskiej starówce. Zadbaliśmy o zaplecze dla sędziów i trenerów, catering (obiady oraz sklepik z pysznościami w dobrych cenach), a także dodatkowe atrakcje dla najmłodszych w postaci stołu do piłkarzyków oraz zajęć plastycznych prowadzonych przez mamę naszej zawodniczki. Stoły plastyczne cieszyły się ogromną popularnością wśród dzieci, zresztą piłkarzyki także. Wszystkie te elementy złożyły się na to, że mimo, iż poomsae to spokojniejsza i obiektywnie mniej emocjonalna strona Taekwondo, hala po prostu „żyła”.

Na hali byli obecni przedstawiciele TV Toruń. Przed kamerą, Taekwondo, Kukkiwon oraz PZTO promowali w Toruniu mistrz Kang, trener kadry poomsae Paweł Baranowski, Dorota Sadowska oraz zawodnicy biorący udział w Pucharze Polski.  

Co ważne, turniej odbył się w przyjaznej atmosferze, podobnie jak trening z mistrzem Kangiem, który miał miejsce dzień wcześniej na Dojang Toruń i który zgromadził ok. 20 uczestników z wyższymi stopniami.

Dziękujemy sponsorom oraz rodzicom naszych zawodników, bez których organizacja zawodów byłaby niemożliwa. Podziękowania także dla samych zawodników (z innych sekcji Centurii) za pomoc przy obsłudze sprzętu, za pracę w sklepiku. Wszyscy pracujemy na rzecz toruńskiego Taekwondo!

Zapraszamy w październiku na kolejne zawody PZTO w Toruniu.

Pierwszy turniej Taekwondo WT w Toruniu za nami!