24-26.11.23 Puchar Polski kadetów i juniorów w Toruniu! Puchar w walkach i poomsae. CT wygrywa!

Przyszedł czas na spore organizacyjno-sportowe przedsięwzięcie organizowane przez nasz klub. Do Torunia zjechało wszak ok. 500 zawodników Taekwondo WT. W walkach „u siebie” wystawiliśmy 10 kadetów, nie wystawialiśmy juniorów. Zdobyliśmy 3 złote medale: Tymoteusz Chybiński, Gabriela Wrzeszcz, Julia Masłowska. Ponadto CT reprezentowali: Marta Korzestańska (wygrana walka w debiucie), Mariia Tarapat (wygrana walka), Marcel Iwicki (niewielka przegrana z późniejszym „kadetem zawodów”), Adam Dondalski, debiuty w kadecie: Maja Sadowska, Amelia Surmiak, Paula Górska. CT wygrywa klasyfikację generalną walk kadetów – po raz pierwszy w historii!

W Pucharze Polski Poomsae wystawiliśmy 11 zawodników w tym 6 takich, którzy dzień wcześniej walczyli w kadecie (a Tymon, Tymek i Gabi zdawali jeszcze w piątek na czarne pasy! Owocny weekend). Czyli w sumie w Toruniu startowało 15 osób od nas.

Medale w poomsae: Tymoteusz Chybiński złoto w kadecie + zawodnik zawodów, Julia Masłowska złoto w młodziku + zawodniczka zawodów. Tymon Szałwiński srebro w seniorze, Agata Dondalska srebro w seniorze, Gabriela Wrzeszcz srebro w kadecie, Marcel Iwicki brąz w kadecie, Róża Drosd złoto w dzieciach, Bianka Zielińska brąz w dzieciach, Marta Korzestańska srebro w młodziku, Amelia Surmiak brąz w młodziku, Aleksander Kentzer-Rudzki złoto w dzieciach. CT drużynowo pierwsze miejsce.

Chcielibyśmy podziękować całej ekipie, bez której Puchar Polski w Toruniu by się nie odbył! Atmosfera towarzysząca rozkładaniu mat, funkcjonowaniu punktów gastronomicznych, wydawaniu sprzętu itd. po raz kolejny udowodniła, że Centuria Toruń łączy ludzi!

Galerie zdjęć na naszym facebooku powiedzą więcej niż tysiąc słów: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.843196654473905&type=3https://www.facebook.com/media/set/?set=a.843323454461225&type=3 .

TVP Bydgoszcz: (…) W zmaganiach ze świetnej strony pokazywali się zawodnicy gospodarza imprezy – Centurii Toruń (…)
http://bydgoszcz.tvp.pl/74363131/puchar-polski-kadetow-i-juniorow-w-taekwondo?fbclid=IwAR3SvGR8N0OiAgdG2ayq_nq8uYTQyiAfQtmT6HO93M2lnu314JnskzisxqE

Klub wspierany jest ze środków Gminy Miasta Toruń.
#torunmiastemsportu #ilovect #taekwondo #centuria #centuriatkd #taekwondotorun #centuriataekwondo #centuriatorun #torun #sport #sztukiwalki #klubsportowy
#koreanskasztukawalki #koreansports #taekwondokids #taekwondowt #martialarts #taekwondotraining #taekwondotrening #tkdkick #motivation #work #hardwork
#tkdlife #tkdteam #taekwondofamily #polskizwiazektaekwondoolimpijskiego #kujawskopomorskie

Złoci medaliści w walkach i trenerka
Klasyfikacja drużynowa walk kadetów
Kadeci – walki
Agata Dondalska – poomsae
Turniej odbył się w hali „Spożywczaka”