21.07-2.08.2019 Puck – Centralne Zgrupowanie Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego

21.07-2.08.2019 to czas centralnego obozu PZTO (Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego) w nadmorskim Pucku. Udała się na niego siódemka naszych zawodników (+ kadra), dla których był to jeden z dwóch letnich obozów, bowiem jedziemy jeszcze na obóz klubowy, właściwie w kilka klubów, na który zapisanych jest 37 osób z Torunia + kadra! Dwutygodniowy camp w Pucku jest bardzo ciężki, bowiem dzieci mają nawet do czterech jednostek treningowych jednego dnia. Trenowana jest walka sportowa, a także układy formalne WT. Nasi młodzi zawodnicy mają okazję do wspólnych treningów z kadrami narodowymi, zarówno juniorów&kadetów w walkach jak i reprezentacji w układach (poomsae). Trudno by taki obóz nie przyniósł owoców!

Dodatkowo jedna z instruktorek Centurii – Dorota Sadowska, rozpoczęła kurs na Trenera II klasy, który zakończy się jednak dopiero w 2020 roku.

Na obozie prócz nas przebywają zawodnicy oraz trenerzy z różnych stron Polski. Z dalekiej Korei przylecieli młodzi instruktorzy z kolebki Taekwondo.

Na obóz klubowy Centurii ruszamy 16 sierpnia!