18.-20.11.22 Puchar Polski Taekwondo WT w Toruniu!

Centurię reprezentowało na Pucharze Polski w Toruniu 8 zawodników: 7 kadetów i 1 junior. Zdobyli oni w sumie cztery medale – złoty, srebrny i dwa brązowe. Oprócz tego prawie każdy bez medalu, wygrał na tych zawodach chociaż jedną walkę, co dobrze rokuje na przyszłość. Wszyscy jesteśmy z Was dumni! W sobotę i niedzielę w toruńskim „Spożywczaku” walczyło ponad 450 zawodników z 66 klubów!

Lena Wójcik (kadet -33 kg)
Debiut w kadecie. Lena mimo problemów z płucami wygrała pierwszą walkę, ale podczas drugiej już ją zatkało kompletnie. Mimo wszystko brawo za ogromne chęci i nie tylko wyjście do walk, ale walczenie na tyle na ile mogłaś! A było nieźle, wygrana walka w debiucie jest Twoja!
Mariia Tarapat (kadet -41 kg)
Debiut w kadecie. Pierwsza walka wygrana w dobrym stylu. Po drugiej już było widać, że Mariia stresuje się zmianą kategorii i podeszła do walki „z wyższym pasem” ze zbyt dużym respektem. Niepotrzebnie, bo jestem pewien, że stać ją by spotkać się z Gabi w finale! W każdym razie debiut udany, wygrana walka w kadecie!
Nicholas Grzeczkowicz (kadet -37 kg)
Debiut w kadecie. „Kizo” jedną walkę wygrał, a odpadł w potyczce o strefę medalową, zresztą podobnie jak Lena i Mariia. Było blisko, rywal odwrócił losy w ostatnich sekundach, kiedy „Kizo” prowadził 7:5. Tak jak u powyższych, brawo za wygraną walkę w debiucie!
Adam Dondalski (kadet -41 kg)
Adaś jako jedyny na tych zawodach nie wygrał pierwszej walki, ale kto ją widział ten doskonale wie, że to nic nie znaczy – była dobra siekanka, obrotówka na głowę, ale tak jak na eliminacjach do minionych Mistrzostw Polski, zabrakło punktu, czy dwóch. Nie poddawaj się Adaś! Jesteśmy dumni z występu.
Gabriela Wrzeszcz (kadet -41 kg) 
Gabriela Wrzeszcz ze złotym medalem w kategorii kadet -41 kg! Po oficjalnym otwarciu Pucharu Polski kadetów i juniorów w Toruniu, odbyły się dwa finały jako walki pokazowe dla gości spoza środowiska i kibiców, w tym oczywiście rodzin zawodników. Przed zawodami wybraliśmy licznie obsadzone kategorie -33 i -41 kg, a Centurianie nie zawiedli i stawili się w tych finałach! Gabi do stanięcia na najwyższym stopniu podium potrzebowała czterech pojedynków i wszystkie je wygrała.

Gratulacje, dziękujemy za to jedyne tego dnia złoto dla Torunia!
Marcel Iwicki (kadet -33 kg)
Z bardzo dobrej strony na Pucharze Polski w Toruniu pokazał się Marcel Iwicki. Zawodnik KS Centuria debiutował w kategorii kadet (junior młodszy) i prawie wygrał kategorię -33 kg! By znaleźć się w finale musiał pokonać trzech przeciwników. Czwarta walka rozgrywana była jako walka pokazowa przed przedstawicielami Miasta Toruń tuż po oficjalnym otwarciu i mimo, że Torunianin przegrał ją z reprezentantem AZS OŚ Poznań, pokazał charakter i kawał dobrego, dynamicznego Taekwondo. Rundy finału ułożyły się remisowo i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była trzecia, która zakończyła się rezultatem 11-12, co chyba wystarczająco ukazuje dramaturgię. Super Marcel, dzięki za emocje, brawo za charakter!

Gratulacje również dla kolegów z Wielkopolski!
Tymoteusz Chybiński (kadet -37 kg)
Tymoteusz Chybiński brązowym medalistą (w kategorii kadet -37 kg) Pucharu Polski w Toruniu. Tymek zadebiutował w Polsce w nowej kategorii wagowej i wywalczył brązowy medal po wygraniu dwóch walk oraz przegraniu trzeciej, półfinałowej. Gratulacje!
Antoni Małgorzewicz (junior -55 kg)
Antoni Małgorzewicz debiutował w juniorze -55 kg. Antek w swoich kategoriach nie ma lekko z powodu niskiego wzrostu, mimo to wygrał debiut z o głowę wyższym przeciwnikiem i to efektowną akcją! Po tej wygranej znalazł się w strefie medalowej i tym samym zapewnił Centurii krążek z niedzielnych zmagań juniorów, mimo że wystawiliśmy tylko jednego! Półfinał, niestety, już przegrany. Dzięki Antek i

gratulacje!