18.03.2024 Gabi ze złotem Pucharu Świata w Belgii!

Zawodniczka Centurii Toruń, Gabriela Wrzeszcz, wywalczyła złoty medal podczas turnieju Taekwondo Olimpijskiego w belgijskim Lommel! Jest to drugie złoto na tej rangi imprezie, które nasze dziewczyny wywalczyły w tym roku. W dniach 15-17 marca 2024 roku mieliśmy okazję zaprezentować umiejętności na prestiżowym turnieju w Belgii. Wydarzenie odbyło się w belgijskim Lommel, gromadząc ponad 1500 zawodników z całego globu, w tym wielu medalistów olimpijskich. Toruń reprezentowało pięciu utalentowanych juniorów młodszych: Tymoteusz Chybiński, Marcel Iwicki, Gabriela Wrzeszcz, Julia Masłowska oraz Marta Korzestańska.

Niezwykły triumf odniosła Gabriela Wrzeszcz, która po pięciu walkach stanęła na najwyższym stopniu podium, zdobywając złoty medal. Jej zwycięstwo w finale nad zawodniczką z Włoch jest dowodem na ogromny talent oraz nieustępliwość, jaką prezentuje na macie.

Marcel Iwicki również zaprezentował się znakomicie, wygrywając swoją pierwszą walkę (z Francuzem) w imponującym stylu. Niestety, przegrał z przeciwnikiem z Niemiec, walcząc o miejsce na podium. Mimo to, jego występ jest godzien podziwu.

Julia Masłowska również odegrała ważną rolę na turnieju, walcząc zaciekle w pojedynku o medal z reprezentantką Wielkiej Brytanii. Choć wynik tej walki nie był zgodny z naszymi nadziejami, jej determinacja i zaangażowanie muszą doprowadzić do powrotu na zwycięskie tory.

Tymoteusz Chybiński stoczył zaciętą walkę z zawodnikiem gospodarzy, niestety przegrywając nieznacznie. Podobnie jak reszta, będzie chciał poprawić swój wynik w Estonii.

Marta Korzestańska zaliczyła debiut na międzynarodowych turniejach. Chociaż nie zdołała wygrać walki z reprezentantką Szwajcarii, jej obecność na arenie międzynarodowej jest znaczącym krokiem w raczkującej karierze sportowej.

Wyjazd na tak prestiżowy turniej jest również inspiracją dla wszystkich członków klubu, pokazującą, że ciężką pracą i determinacją można osiągnąć cele sportowe. Z pewnością nasze sukcesy na międzynarodowej scenie sportowej są preludium do jeszcze większych osiągnięć w przyszłości.

Warto podkreślić, że udział zawodników Centurii w tym turnieju był możliwy dzięki wsparciu finansowemu ze strony Gminy Miasta Toruń.