17.06.23 Towarzysko w Świętokrzyskim. 14 medali CT!

17.06.2023 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się turniej towarzyski „Baba Jaga Cup”. Wystartowało w nim w sumie 250 zawodników Taekwondo Olimpijskiego (do kadeta) z trzech krajów – Polski, Ukrainy i Słowacji. Centuria wystawiła 12 zawodników, którzy przywieźli łącznie 14 medali i 3 puchary. Po trzech walkach złoto w kategorii kadetek -44 kg zdobyła Mariia Tarapat. Złote wróciły także nasze młodziczki, Julka i Maja, a także Róża w kategorii dziecko. KS Centuria zajęła trzecie miejsce drużynowo właśnie w najmłodszych. W tej kategorii wiekowej byliśmy reprezentowani przez nasze Kurczaki w liczbie czterech, ale za to jakich! Alek i Nadia zostali dziećmi zawodów, a o szczegółach ich (oraz innych) wyczynów niżej:

Aleksander Kentzer-Rudzki zdobył złoty medal w dwuboju sprawnościowym, następnie złoty medal w walkach (trzy wygrane pojedynki w swojej kategorii wagowej), a tym samym puchar dla najlepszego dziecka turnieju (chłopcy).
Dokładnie taki sam wynik wywalczyła Nadia Pawlewicz – złoto w dwuboju sprawnościowym, następnie złoty medal w walkach (trzy wygrane pojedynki), a tym samym puchar dla najlepszego dziecka turnieju (dziewczynki).
Bardzo blisko zaliczenia tego samego wyniku była Róża Drosd. Centurianka wygrała złoto po dwóch walkach, a wcześniej była druga w sprawnościówkach (srebro).
Bianka Zielińska po trzech walkach wywalczyła srebrny medal. Przegrała dopiero w finale i to przez wskazanie sędziów, po dobrej-aktywnej walce dwójki wściekłych kurczaków.
Bianka i Alek trenują u nas już od pięciu lat (od czwartego roku życia) i dopiero teraz przystąpią do egzaminu na zielony pas. I tak wcześnie, ale prócz stażu mają za sobą wiele medali na różnych turniejach dzieci (walki, układy formalne w tym Mistrzostwa Polski, sprawnościówki). Nadia ćwiczy w Centurii od czterech lat, ma za sobą wiele wyjazdów w tym na turniej zagraniczny (wygrana, przegrana i medal w Berlinie, walki w pełnym kontakcie). Podobnie Róża jest w CT od czterech lat.
W przyszłym roku cała czwórka będzie młodzikami i zabawa dopiero się rozpocznie, a ile doświadczenia już zdobyte! Przede wszystkim staliście się kumplami, co widać na zdjęciach.

Wyniki wszystkich Centurian:

Mariia Tarapat – złoto – walki kadet -44 kg,
Maja Sadowska – złoto – walki młodzik -29 kg,
Julia Masłowska – złoto – walki młodzik -27 kg,
Marcel Iwicki – brąz – walki kadet -37 kg,
Kalina Jarosz – brąz – walki kadet +59 kg,
Nikola Kondratowicz – brąz – walki kadet -47 kg,
Dominika Lipińska – brąz – walki kadet -49 kg,
Alek Kentzer-Rudzki – złoto walki i sprawnościówki dziecko, puchar dla dziecka zawodów,
Nadia Pawlewicz – złoto walki i sprawnościówki dziecko, puchar dla dziecka zawodów,
Róża Drosd – złoto walki i srebro sprawnościówki dziecko,
Bianka Zielińska – srebro walki dziecko,
Marta Korzestańska – odpada przed strefą medalową, ale wygrywa jedną walkę. Brawo!
KS Centuria Toruń trzecie miejsce drużynowo w kategorii dzieci.

Klub wspierany jest ze środków Gminy Miasta Toruń.
#torunmiastemsportu #ilovect #taekwondo #centuria #centuriatkd #taekwondotorun #centuriataekwondo #centuriatorun #torun #sport #sztukiwalki #klubsportowy
#koreanskasztukawalki #koreansports #taekwondokids #taekwondowt #martialarts #taekwondotraining #taekwondotrening #tkdkick #motivation #work #hardwork
#tkdlife #tkdteam #taekwondofamily #polskizwiazektaekwondoolimpijskiego #kujawskopomorskie