13-14.04.19 Torunianka Mistrzynią Polski kadetek Taekwon-Do! Relacja z Mistrzostw Polski ZS PUT!

13-14 kwietnia 2019 odbyły się w Częstochowie 26.Mistrzostwa Polski organizowane przez Polską Unię Taekwon-Do. Centurię Toruń reprezentowało na nich 12 zawodników Taekwon-Do ITF, którzy zdobyli łącznie 10 medali na tej dużej imprezie! W sumie wzięło w niej udział prawie 700 zawodników. Martyna Woźniak zdobyła złoty medal w walkach light contact kadetek +54 kg i tym samym została mistrzynią Polski! Jest to trzeci z rzędu turniej wygrany przez Martynę w tej konkurencji, dwa poprzednie złota przywiozła z Czech. Udanie zadebiutowała w light contakcie Oliwia Stoppa, zdobywając brązowy medal (walki kadetek -47 kg).
Antonina Marchlewska zaliczyła bardzo dobry turniej, wygrywając swoją dwunastoosobową drabinkę walk semi contakt do stopnia 7 kup i tym samym przywożąc z Częstochowy złoty medal w kategorii młodzików!
Janusz Kwiatkowski przywiózł dwa medale w juniorze – najpierw srebrny w walkach semi contakt juniorów, następnie brązowy w walkach light contakt juniorów. Jedyna toruńska seniorka startująca w zawodach, Paulina Stańczak, przywiozła złoty medal w konkurencji układów formalnych (kolorowe pasy), które są jej specjalnością. Kadet Oskar Sajnóg również wygrał układy formalne – złoty medal w tej konkurecji, tym razem w technikach specjalnych i walkach Oskar odpadł przed strefą medalową.
Centurię reprezentowali ponadto Piotr Krauze (senior – debiut), Antoni Małgorzewicz (młodzik), a także Julia Szczygielska (kadet), która wróciła do startów po ponad rocznej przerwie. Wszystkie te osoby bez medalu.
Dzień wcześniej startowały dzieci. Filip Wyka zdobył złoty medal w układach formalnych, a dorzucił do niego brąz w walkach! Nikodem Rudnicki – srebrny medal w walkach dzieci. Bez medalu Szymon Warejko.

Martyna Woźniak na 1. miejscu podium MP
Toruńskie „Nowości” z 16.04.2019