12-14.05.23 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/MP!

12-14 maja odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, na której Toruń reprezentowała czwórka zawodników TKD: Gabriela Wrzeszcz (-41 kg), Marcel Iwicki (-33 kg), Tymoteusz Chybiński (-37 kg) oraz Adam Dondalski (-49 kg), którzy przeszli przez dwie kwalifikacje w postaci Pucharów Polski. OOM traktowana jest w Taekwondo jako Mistrzostwa Polski kadetów. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych odbywa się po raz XXIX, a jej organizatorem jest Zachodniopomorskie. OOM w Taekwondo Olimpijskim odbyła się w Bornem Sulinowie. Prócz walk, wybiera się jedną z dwóch konkurencji dodatkowych, za które można zdobyć osobny medal rangi Mistrzostw Polski. Tymek jak co roku wystartuje w układach formalnych (3 czerwca w Białymstoku), a pozostała trójka startowała w Bornem w sprawnościówkach.

Gabriela Wrzeszcz została podwójną wicemistrzynią Polski kadetów w Taekwondo Olimpijskim! Najpierw Gabi zdobyła srebro w dwuboju technicznym, zostawiając za sobą 19 rywalek. W walkach pewnie doszła do finału -41 kg, niestety nie udało nam się osiągnąć celu jakim było Mistrzostwo Polski – Gabi przegrała ze swoją „odwieczną rywalką” w tej kategorii wagowej. Mimo, że wszyscy chcieliśmy więcej – ogromne gratulacje! Osiągnęłaś w tym sezonie bardzo dużo!
W niedzielę kolejnym wicemistrzem Polski został Marcel Iwicki – w walkach -33 kg. Marcel dobrze walczył do finału, w którym niestety nie wytrzymał presji.
Tymoteusz Chybiński oraz Adam Dondalski odpali w pierwszych walkach.

Klub wspierany jest ze środków Gminy Miasta Toruń.