11-12.05.2019 Maja Błażejewska z Centurii Toruń Mistrzynią Polski juniorów młodszych w Taekwondo Olimpijskim!

W dniach 11-12 maja w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży W Sportach Halowych. Jedną z rozgrywanych dyscyplin jest Taekwondo Olimpijskie, a OOM w Taekwondo traktowana jest jako Mistrzostwa Polski juniorów młodszych, które poprzedzone są wcześniejszymi eliminacjami na Pucharach Polski (kwalifikację otrzymało łącznie 180 zawodników). Te eliminacje udało się przejść trzem toruńskim kadetkom: Mai Błażejewskiej, Agacie Dondalskiej oraz Martynie Woźniak.

Maja wygrała swoją kategorię -59 kg (trzy walki) i tym samym została Mistrzynią Polski, potwierdzając swoją dominację w tej kategorii wagowej na arenie krajowej! Agata Dondalska wygrała swój pierwszy pojedynek w kategorii -41 kg, ale tuż przed strefą medalową przegrała z bardziej doświadczoną rywalką z Wielkopolski, mimo iż przez pół walki trzymała się całkiem dobrze. Również przed samą strefą medalową odpadła Martyna Woźniak. Martyna była liczona, wstała i pokazała gotowość do dalszej walki, mimo to sędzina uznała, że nasza zawodniczka jest zamroczona i przerwała pojedynek przed czasem.

Prócz walk odbył się także dwubój złożony ze skoku wzwyż z kopnięciem, a także test szybkości kopnięć. Tu nasze zawodniczki uplasowały się w pierwszych ósemkach we wszystkich (licznie obsadzonych) konkurencjach, a są to miejsca punktowane dla klubu.

Tym samym KS Centuria Toruń zdobyła w Ostrowcu Św. 24 punkty, co już jest poprawieniem zeszłorocznego wyniku o 10 oczek, a przed nami jeszcze ważny, punktowany turniej młodzików w Taekwondo Olimpijskim, na który jedziemy do dalekiej Łomży!