VI Świętokrzyska Olimpiada Taekwondo Olimpijskiego (grudzień 2021) – Ostrowiec Św. 8 medali Centurian!

W miniony weekend odbyła się VI Świętokrzyska Olimpiada Taekwondo Olimpijskiego. Z początku na naszej liście na ten turniej widniały 23 osoby plus rodzice, później 20, dzień przed zawodami rano 16, a kilka godzin później 12. Kwarantanny, covidy, inne choroby i kontuzje mocno przerzedziły nam listę zawodników wystawionych w Ostrowcu Św. Kilka razy zmienialiśmy wielkość busa, by dzień przed zawodami, gdy posypały się kolejne osoby, ostatecznie go odwołać i pojechać własnym transportem. Najmniejsze dzieci przerzuciliśmy na inny turniej, który ma się odbyć (znacznie bliżej) w kolejną sobotę. Patrząc na to, co się dzieje i tak dobrze, że turniej w Świętokrzyskim się odbył.

Ostatecznie pojechaliśmy w 6 osób, Centurię reprezentowała dwójka kadetów i czwórka młodzików. Oto ich wyniki:
Gabriela Wrzeszcz – złoto w walkach kadetek -41 kg. Gabi postawiła kolejny kroczek, przechodząc m.in. rywalkę z czarnym pasem oraz wygrywając wymagający finał. Bardzo dobre zawody!
Tymoteusz Chybiński – srebro w walkach kadetów… -41 kg, mimo że Tymek waży 33 kg! Organizatorzy zmuszeni byli łączyć kategorie i Tymek walczył z dużo cięższymi przeciwnikami, przegrał dopiero w finale i to po nienajgorszej walce. Gratulacje!
W walkach młodzików medale zdobyli: Lena Wójcik (złoto), Julka Masłowska (srebro – debiut), Oliwier Szymański (brąz), Olek Gardzielewski (brąz). Brawo!
W konkurencjach sprawnościowych Oliwier Szymański zdobył srebro, podobnie Lena Wójcik.
Łącznie szóstka zawodników przywiozła 8 medali.