Okiem trenera (26) Przeprowadzka!

Mamy umowę, mamy klucze, mamy pomysł, który zaczęliśmy wprowadzać w życie. Już w kwietniu KS Centuria Toruń będzie trenowała na nowej, większej sali! Jej lokalizacja to róg Szosy Chełmińskiej i Bema, a dokładniej wiele pomieszczeń pod znajdującym się tam marketem „Biedronka”. Na Dworcu Miasto było fajnie, ale nie idealnie. Przede wszystkim wisiał nad nami temat remontu, który wydaje się być jednym z najgorętszych tematów w mieście, przynajmniej jeśli chodzi o inwestycje. Mieszkańcy i klienci PKP od lat skarżą się na jego wygląd, a także na brak kas biletowych, brak porządnego cateringu, toalet itd. Nie oszukujmy się, tylko nasz klub nadawał temu miejscu kolorytu.

Z kilku źródeł wiemy, że remont Dworca Miasto jest bliżej niż dalej, a nawet jeśli znowu nic z niego nie wyjdzie i skończy się na standardowym paplaniu polityków, sam temat remontu (i innych kwestii związanych z tym miejscem) wiszący nam gdzieś nad głową, zaczął poważnie nas męczyć.

Tak naprawdę od dawna szukaliśmy czegoś, co da nam większą stabilizację, niezależność, a takim czymś jest nowy lokal od najstarszej spółdzielni mieszkaniowej Kopernik, z którą właśnie podpisaliśmy umowę!

Nie chcemy również zmieniać lokalizacji tylko na czas ewentualnego remontu i wracać (np. po roku…) na Dworzec, a od razu, od teraz polepszymy – na czas nieokreślony – warunki sobie i naszym klubowiczom. Chodzi zatem także o samą salę.

W nowym miejscu będzie o ponad 50 metrów kwadratowych więcej powierzchni do ćwiczeń. Matami wyłożymy dwa pomieszczenia, które będą ze sobą sąsiadowały i będą miały przejścia w dwóch miejscach. Zajęcia będą odbywały się w obu salkach jednocześnie! Już do nas jedzie nowe-dodatkowe kilkadziesiąt puzzli maty, a więc od samego początku większe Dojang będzie odpowiednio wyposażone!

Oprócz tego będzie dużo miejsca na klubową siłownię, magazyn na sprzęt (nie zagracimy salek jak na Dworcu) oraz szatnie: męską i damską z osobnymi wejściami. Rodzice będą mieli dla siebie cały osobny pokój (planowany aneks kuchenny, TV itd.), a biuro oraz WC znajdować się będą tuż przy wejściu z parkingu do klubu. Ogólne rozmieszczenie pomieszczeń jest korzystniejsze.

Dużo niższy jest za to sufit, ale coś za coś, plusem niższego dachu jest m.in. szybsze nagrzanie pomieszczeń. Okna (tak – są mimo „piwnicy”!) to nowe i szczelne „plastiki”.

Klub to ludzie, a nie rzeczy. Razem z ludźmi przewieziemy wszystkie rzeczy w nowe miejsce, wytniemy nawet malunki ze starego Dojang na Dworcu, mimo iż osoba, które je malowała była już w nowym miejscu i „pod Biedronką” powstaną także nowe centuriowe graffiti z najwyższej półki!

Jesteśmy podekscytowani, a Was prosimy o kilkanaście dni większej wyrozumiałości dla nas i nowego miejsca, a jeśli Centuria to dla Was coś więcej niż tylko oferta komercyjna, w której zostawiacie comiesięczną składkę członkowską, również do pomocy (szczegółowe informacje na grupie oraz na żywo)!

Inwestujemy w tą przeprowadzkę, „na dzień dobry”, kilka tysięcy zł (kosztem m.in. planowanego remontu własnego mieszkania), potrzeba czasu i jeszcze kilku tysiaczków, aż wszystko będzie idealnie wykończone, a zatem nie krytykujcie od razu niedociągnięć.

Tak więc na pięciolecie klubu nie tylko organizujemy w Toruniu dwa turnieje pod szyldem PZTO, ale także powiększamy i unowocześniamy warunki treningowe. Własna sala gwarantuje pracę z zawodnikami nawet pięć razy w tygodniu, co pozwala osiągać zamierzony poziom (przynajmniej z tymi bardziej zaangażowanymi i zainteresowanymi). 

W środę 27 marca 2019 ostatnie treningi na Dworcu Miasto. Sala służyła nam lekko ponad dwa lata.