Okiem trenera (19) „Pewne Zwycięstwo!”

„Pil Sung” („Pewne Zwycięstwo” w sensie „zwycięstwo, którego osiągnięcia jesteś pewien”) – tak jest napisane na jednym z trzech pomników, które wystawił gen. Choi Hong Hi, twórca Taekwon-Do. Przypomniałem sobie to zacne hasło, gdy przeglądaliśmy listy na weekendowe (2/3.03.18) wyjazdy. Dziesięciu Centurian z ITF będzie trenowało z najlepszymi w Polsce na seminarium pointfightingu w Piasecznie, w tym samym czasie aż siedemnastu dzieciaków z Torunia będzie walczyło w Seebad Ahlbeck na turnieju Taekwondo Olimpijskiego. Dwudziestu siedmiu klubowiczów w wieku od dziecka do weterana doskonali swoje ciało i przełamuje lęki w jeden tylko weekend, na różnych częściach mapy. To działa na wyobraźnię, samopoczucie i jest dla mnie „Pewnym Zwycięstwem”, nawet przed turniejami i ich wynikami, przed treningami z trenerami kadry.

Znów spotkamy się wcześnie rano, zapakujemy sprzęt i pojedziemy, by śmiać się, pocić, nie raz płakać (kto jeździ walczyć z dzieciakami wie o czym piszę), a w tym czasie inni będą grać w gry komputerowe, tyć, leczyć kaca, lub liczyć każdy grosz…

Poznawanie nowych ludzi, nowych miejsc, nowe wyzwania z pewnością są zwycięstwem, którego możemy być pewni. Takich weekendów jak pierwszy marcowy będzie w tym roku cała masa, szykujcie się pod każdym względem, bo rozkręcamy karuzelę „2018” na dobre! Centuria Toruń = Pil Sung!