Prezentujemy nowe logo Centurii Toruń ! CT !

2019 jest rokiem skromnego jubileuszu 5cio lecia KS Centuria Toruń. Przede wszystkim organizujemy m.in. z tej okazji dwa turnieje Taekwondo w naszym mieście (jeden już za nami), mające promować w nim naszą sztukę walki. W tym roku udało nam się także doprowadzić dwójkę swoich pierwszych młodych wychowanków do tytułów Mistrza Polski juniorów młodszych (kadetów). Najpierw mistrzynią została Martyna Woźniak z Taekwon-Do ITF (light contakt, federacja PUT), następnie Maja Błażejewska z Taekwondo Olimpijskiego (PZTO). Dziś na 5cio lecie klubu prezentujemy Wam nowe logo Centurii!

Przede wszystkim korzystamy z trendu, w którym nawet największe marki jak najbardziej upraszczają swój znak rozpoznawczy (weźmy na przykład piłkarski Juventus Turyn i promowanie „J”otki zamiast rozbudowanego herbu…). Nie jesteśmy za tym, by zmieniać herby (wszak ten pierwszy też był prosty…) i ten obecny „CT” zostaje z nami na zawsze.

Jednak kolejnym powodem zmiany z dotychczasowego, z czarno-białej rękawicy, jest fakt, że tamto logo wymyślone zostało na szybko przed założeniem pierwszej sekcji, a kiedy zakładaliśmy Centurię istniała w niej jedynie sekcja ITF. Krótko później powstał WTF (dziś zwany WT), używający jak wiadomo całkowicie innej rękawicy do walk, stąd stare logo z rękawicą bokserską stało się średnio trafne jeśli chodzi o strukturę naszego klubu, w którym działają sekcje Taekwondo Tradycyjnego oraz Olimijskiego.

CT oznacza Centurię Toruń, Centurię Taekwondo, a także są to dwie literki używane jako rejestracja samochodowa w naszym mieście. Barwy czarno-złote przypadły wszystkim do gustu po wypuszczeniu ostatnich koszulek i bluz, tak więc zostajemy przy nich, a kolejne dresy również wypuścimy w tych barwach i w nowoczesnym kroju. Nad literkami CT znajduje się panorama Torunia.

CT!