7.05.22 Niemcy/Berlin Open – 8 medali Centurian!

Na Berlin Open’2022 wystawiliśmy 10 zawodników, którzy zdobyli łącznie 8 medali. Berlin Open to cykliczne, nie rankingowe zawody międzynarodowe w Taekwondo Olimpijskim. Przed covidem były to turnieje na grubo ponad 1000 zawodników, w 2022 wystartowało ponad 500, Berlin Open dopiero budzi się po lock downie. Ale i tak było nieźle – wszystkie dzieciaki miały mniejsze, lub większe drabinki, niektórzy dwie do strefy medalowej (jak Marcel, który po 4 wygranych zdobywa złoto), niektórzy dwie do złota (np. Gabrysia, która tak na marginesie odwraca losy finału w ostatnich sekundach!). Wyniki poszczególnych Centurian w Berlinie:

Złote medale:

Gabriela Wrzeszcz (kadet)

Marcel Iwicki (młodzik)

Lena Wójcik (młodzik)

Srebrne medale:

Mariia Tarapat (młodzik)

Nadia Pawlewicz (dziecko)

Nicholas Grzeczkowicz (młodzik)

Antoni Małgorzewicz (kadet)

Brązowy medal:

Julia Masłowska (młodzik)

Tym razem bez medalu wrócili:

Marta Korzestańska (jedna wygrana) oraz Tymoteusz Chybiński.

Warto wspomnieć o Nadii „Omen” Pawlewicz. To jedyna 8mio latka, która pojechała z nami do Berlina. W Niemczech dzieci od 6tego roku życia mogą walczyć w pełnym kontakcie! Nadia zajęła drugie miejsce, zdobywając srebrny medal w kategorii dzieci, wygrywając swoją pierwszą walkę (i to od razu międzynarodową). Osobne gratulacje dla Nadii!

W Polsce dzieci w wieku 8-10 lat walczą w konkurencji mini-kyorugi, a więc w ograniczonym kontakcie. Najszybciej taka okazja pojawi się dla centurian w Ostrowcu Św. 5 czerwca. Mogą tam walczyć już dzieci z ROCZNIKÓW 2014 (w Taekwondo Olimpijskim liczy się rocznikowo) i starsi. Informacje u trenerów!