28-29.09.2019 Moravia Open (Czechy/Ostrawa). Pięć medali Centurian w Taekwon-Do ITF !

Ponad 400 zawodników z kilku krajów, 5 okazałych medali i dużo wrażeń przywiezionych do Torunia! W sobotę zdobyliśmy trzy krążki. W walkach semi drugi był Kuba Gościmiński i zdobył srebro. Dorzucił złoto w technikach specjalnych niskich stopni. Trzeci w układach 4-3 kup był Tymon Szałwiński, który stoczył trzy pojedynki i zdobył tym brąz. Niedziela była dniem Antka Małgorzewicza! Po pięciu walkach semi wywalczył srebrny medal na Moravia Open! Przegrał dopiero w finale. Do tego dorzucił srebrny medal w układach formalnych również przegrywając dopiero finał dobrze obsadzonej drabinki. Prócz nich wystartowali Martyna Woźniak oraz Szymon Warejko. Martyna (junior młodszy/kadet) tym razem nie przywiozła medalu z Moravia Open, ale trafiła na mocne przeciwniczki w walkach i układach, zdobywając tym samym cenne doświadczenie przed turniejami wyższej rangi, na które – zapewne – chciałaby się w przyszłości wybrać. Na filmiku walka Taekwon-Do ITF z Czeszką z Karviny, Martyna Woźniak w białym kasku. Dziękuję Wam wszystkim za te występy i delikatnie podkreślam, nawet w szerszym kontekście niż te starty w weekend – to, że wyróżniamy się w klubie, na własnej sali, wcale nie oznacza, że jesteśmy super i że nie mamy pracy do zrobienia na podwójnym zaangażowaniu, nie mamy dobrze się prowadzić itd. Czasem nawet to nie wystarczy, trzeba cierpliwie czekać i nie odpuszczać. Na zawody jeżdżą najlepsi – tacy, którzy chcą odnosić sukcesy. Nikt tego sukcesu za darmo nie odda… Sezon dopiero się zaczął. Niech dla każdego będzie czasem przekraczania własnych granic i wchodzenia na wyższy poziom!