22.07-3.08.2018 Centralne zgrupowanie PZTO (Puck)!

W Pucku odbył się centralny obóz Taekwondo Olimpijskiego, na który udało się pięciu Centurian (wcześniej byliśmy całym autokarem na obozie klubowym w Karpaczu, ten był jakby bonusowy). Nad morzem trenowało około 300 taekwondzistów, dokładną liczbę być może poda sam organizator. Były dzieci, młodzicy, juniorzy i seniorzy, z najbardziej (obecnie) znanymi nazwiskami polskiego Taekwondo Olimpijskiego (chociaż kilku brakowało) na czele. Początkujący i medaliści imprez międzynarodowych. Na hali rozłożone były trzy maty – dwie do walki sportowej i jedna do układów formalnych. Prócz hali zawodnicy trenowali w szkole, na siłowni oraz na pobliskim stadionie. Dosłownie kilkadziesiąt metrów od hali MOSiRu znajduje się plaża z cieplutką wodą, więc życie toczyło się od treningu, poprzez posiłki, do kąpieli.

Zawodnicy podzieleni byli na grupki, ale korzystać z opcji treningowych można było dość swobodnie, np. prócz „minimum” swojej grupy dokładać coś jeszcze.

Nasze zawodniczki prócz walki sportowej robiły również treningi tradycyjne, bo od początku wpajamy im istotność wszystkich elementów Taekwondo.

Były dni, zarówno dla zawodników jak i kadry Centurii, czterech treningów jednego dnia. W Pucku była obecna również grupa parataekwondo, której instruktorka z Torunia prowadziła nawet jeden z treningów.

Zarówno walkę sportową jak i układy formalne można było doskonalić pod okiem trenerów reprezentacji i wśród najlepszych zawodników danych kategorii wiekowych. Kilka jednostek odbyło się pod okiem Koreańczyków z TPC oraz mistrza Kanga, który przyleciał do nas prosto z kursów w dalekiej Korei.

W weekend odbyły się egzaminy na VI dany oraz osobny na niższe stopnie mistrzowskie. Po ponad trzy godzinnym egzaminie trenerzy z toruńskiej Centurii – Dorota oraz Łukasz Sadowscy otrzymali promocje na stopień II dan.

W drugim tygodniu odbył się kurs instruktorski PZTO, było także szkolenie sędziów i samych zawodników w sprawie nowych przepisów.

Jako Centuria chcemy bardzo podziękować wszystkim za otwartość w stosunku do nas i pozdrowić licznych ludzi, z którymi zawarliśmy nowe znajomości, które zaowocują kilkoma konkretnymi projektami. Szczegółów będziecie dowiadywali się w najbliższym sezonie.

Jesteśmy z obozu w Pucku bardzo zadowoleni i na pewno zawitamy na nim w przyszłym roku!

>>Filmy i zdjęcia<<