21.12.2018 V Wigilia Klubowa Centurii Toruń !

W piątek 21 grudnia odbyła się V Wigilia Klubowa Centurii. Po raz pierwszy zorganizowaliśmy ją na naszej sali, ustawiając stoły na Dojang. Przyszedł kto chciał, przynosząc coś do jedzenia i picia. Podsumowaliśmy rok, złożyliśmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem i wręczyliśmy pięć wyróżnień dla dzieci. Nie jest to ostatnia impreza w kończącym się roku 2018 bowiem już niedługo spotykamy się na Sylwestrze dla dzieci z nocowaniem na sali!

W tym roku pojawiły się nowe statuetki, mianowicie „Najbardziej kompletny Taekwondoka/Taekwondzistka”. Na to wyróżnienie łapie się więcej osób, ale wyróżniliśmy jedną dziewczynę i jednego chłopaka – Agatę Dondalską oraz Tymoteusza Chybińskiego. Taekwondo to dla nas coś więcej niż tylko wąska specjalizacja, więc doceniamy klubowiczów, którzy zarówno zawalczą na macie jak wojownicy (i czasem zdobędą medal), robią dobrze układy (i zdobywają w nich medale pokonując po drodze wielu rywali), czy też potrafią efektownie rozbijać deski (każdy chyba widział filmik z bituro chagi Agatki do tyłu…), ładnie wyglądają ich walki krokowe oraz hosinsul. W skrócie – podkreślamy, że dla nas Taekwondo liczy się jako kompletna sztuka walki!

Taekwondzistką roku w sekcji WT została Maja Błażejewska, za wiele medali w kadecie – z najważniejszym na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Zawodniczką roku w sekcji ITF została Martyna Woźniak, która przywiozła m.in. medal Mistrzostw Polski w układach formalnych kolorowych pasów, wygrała swoją kategorię walk na cyklicznym turnieju międzynarodowym Moravia Open w Czechach, medale zdobyła również w Bośni i Hercegowinie (walki, kickboxing) i na innych turniejach.

Debiut roku tym razem dla Zuzanny Błażejewskiej za debiut w kategorii młodzika (od razu na najwyższej rangi Pucharze Polski P2) i przejściu „taranem” dwóch rywalek, Zuzia przegrała finał jedynie kilkoma punktami.

Jak widać – dziewczyny zdominowały wyróżnienia, na pięć statuetek jest tylko jeden chłopak. Na wyróżnienie zasługuje jednak Oskar Sajnóg z ITF, który również walczył na wielu turniejach (także z zawodnikami o randze reprezentanta swego kraju, stąd wyróżnienie) w Polsce i za granicą (Czechy, Bośnia i Hercegowina), przywożąc kilka medali i wzbudzając pozytywne reakcje swoimi występami wśród postronnych widzów. Duży postęp zrobił Adrian Pindral, który również dobrze debiutował w młodziku i zasługuje na wyróżnienie, ale jednak walk miał mniej niż Zuzia i wyraźniej przegrał swój pierwszy finał.

Dziękujemy wszystkim, którzy oderwali się wieczorem od domowych obowiązków i wspólnie z nami podsumowali pracowity i ciężki rok 2018. Dzięki dla Bartka za stoły i ławki, a dla reszty za smaczne jedzonko, choinkę, ozdobienie sali i ogólny pozytywny klimat!

To klub sportowy, więc przede wszystkim zdrowych Świąt Bożego Narodzenia życzy kadra!