20-21.10.2018 Puchar Polski Taekwondo WT rangi P2 (Legionowo).

W piątek wyruszyliśmy na Puchar Polski Taekwondo Olimpijskiego rangi P2, co oznacza, że punkty zdobyte do rankingu liczone są podwójnie. Tą ważną imprezę wzięło na siebie leżące pod Warszawą Legionowo, a więc droga (busem razem z MUKS 15 Bydgoszcz, pozdrawiamy) nie była zbyt długa. Warto wspomnieć, że nasze kadry zostały uszczuplone przez panujące choroby (dwójka kadetów), a także kontuzję (złamana ręka dwa dni przed wyjazdem… – młodzik), a jeden kadet jechał na turniej po prawie dwutygodniowej przerwie w treningach spowodowanej wirusem.

>>Galeria na facebooku Centurii<<

Wróżyło to podwójnie ciężki turniej, a przecież walczyliśmy o podtrzymanie passy „co zawody to przynajmniej jeden medal Centurii”. Drabinki były konkretnie obsadzone, pozostało czekać na losowanie.

W sobotę startowali Maja Błażejewska, Szymon Falkiewicz oraz Antoni Lewandowski. W niedzielę walczyła Monika Downar i Janek Nowakowski. Tak więc zamiast ósemki wystartowała piątka reprezentantów Torunia w tej olimpijskiej dyscyplinie sportu i niestety nie udało się zdobyć na tej imprezie żadnego krążka…

Najlepiej zaprezentowała się Maja Błażejewska, która wygrała pierwszy pojedynek, a w drugim dzielnie stawiła opór późniejszej zwyciężczyni kategorii -59 kg, czym dała kadrze trochę satysfakcji. Centurianka przez dwie rundy była blisko odrobienia strat, chwilę nawet prowadziła, ale trzecia runda ostatecznie pogrzebała nasze nadzieje na sprawienie niespodzianki. Szacunek za charakter!

Teraz sekcję WT czeka turniej w Puławach, a już w najbliższy piątek udam się z kilkoma zawodnikami ITF na turniej semi contaktu w kickboxingu. Puchar w Świdniku również jest konkretnie obsadzony! No cóż – przede wszystkim walczyć, zbierać doświadczenie, nie chować głowy w piach!