2.12.18 Puchar Polski P2 Olsztyn. Medale Torunian !

Nie zatrzymujemy się w naszym tournée po zawodach w całym kraju! Maja Błażejewska wygrała kategorię kadetek -59 kg na (ostatnim w tym roku) Pucharze Polski P2 Taekwondo Olimpijskiego (WT) w Olsztynie! Jej siostra Zuzanna w swoim debiucie w młodziku pokonała dwie rywalki i tylko 3 punktami (20-23) przegrała finał swojej kategorii wagowej! Trzeci medal dla Torunia przywiózł młodzik Janek Nowakowski, który stanął na najniższym stopniu podium z brązowym medalem.

(relacja w toruńskich „Nowościach”)

Olsztyn Cup jest pierwszym turniejem, który liczy się do rankingu 2019, a niektórzy zawodnicy zmieniają na nim kategorię wiekową. Prócz Zuzi, pierwszy raz na głowę walczyli m.in. Rober Downar i Adrian Pindral, którzy wygrali po jednej walce, a dopiero po zaciętych drugich walkach musieli uznawać wyższość rywali i wrócić bez krążka. Walecznie podeszła do debiutu w młodziku Antonina Pudełek, ale jeszcze zabrakło umiejętności, by zwyciężyć dobrze pracującą przednią nogą rywalkę. Jesteśmy bardzo dumni z debiutu każdego naszego młodzika! Niektórzy zaliczyli progres fizyczny, a niektórzy także psychiczny – coraz lepiej radząc sobie z lękiem startowym.

W kadecie, Agatka Dondalska wygrała jedną walkę w kategorii -41 kg (o 500 gram nie zmieściła się w -37) i to efektownie przed czasem, ale druga rywalka była od Centurianki mocniejsza pod każdym względem i Agata odpadła. Milena Downar przegrała pierwszą walkę.

W sumie Centurię Toruń reprezentowało na Pucharze Polski 8 zawodników, przywieźliśmy 3 medale.

Teraz zawodników Taekwondo Olimpijskiego czeka wyjazd na towarzyski turniej do Ostrowca Świętokrzyskiego, tuż po turnieju Mikołajkowym, który z różnych względów zorganizujemy tym razem na Dojang Toruń, a kolejny Puchar Polski już w 2019 – w Swarzędzu. Lista zawodników Centurii na ten wyjazd jest już zamknięta, a więc wypada zaapelować – nie przesadzajcie z jedzeniem na święta i w Sylwestra!