2.03.2019 I kolejka ligi Taekwondo WT „Wesołek”.

W tym roku postanowiliśmy zmienić Ligę Taekwondo WT na „Wesołki”, a więc serię „kultowych” turniejów organizowanych na Wielkopolsce przez pana Piotra Wesołka. 2 marca odbyła się pierwsza odsłona ligi na 2019 rok, a pierwszą halą w jakiej gościliśmy był Kórnik. Udało się zebrać 17 zawodników, bardziej i mniej doświadczonych, którzy do Torunia przywieźli łącznie 20 medali w tym 11 w walkach. Z tego co mówiono na oficjalnym otwarciu – w zawodach wzięło udział ok. 300 zawodników z ponad 20 klubów Taekwondo Olimpijskiego.

Złote medale w walkach zdobyli: Maja Błażejewska (kadet), Zuzanna Błażejewska (młodzik), Tymoteusz Chybiński (dzieci), Adam Dondalski (dzieci). Ten ostatni pierwszą walkę wygrał jednym punktem, a w finale w ostatnich 10 sekundach odrobił 4 punktową stratę, co pokazuje charakter Adasia!

Poza tym Agata Dondalska wygrała swoją kategorię poomsae (złoty medal), zdaniem trenerów jej układy były póki co najlepszymi jakie wykonała na wszystkich zawodach. Zuzia Błażejewska była też najszybsza w kopaniu przeskokówki zostawiając za sobą ponad dwadzieścia przeciwniczek.

Tymek Chybiński zdobył srebrny medal w poomsae, ale warto dodać, że jako dziewięciolatek wygrał ten medal w kategorii… do 14 roku życia (podział na stopnie, nie na wiek), zostawiając za plecami wielu rywali! Super!

Srebrny medal w walkach zdobył Mikołaj Duchliński (młodzik), którego były to dopiero drugie zawody. Nasz taekwondeka oraz młody… żużlowiec wygrał dwa pojedynki i dopiero w finale musiał uznać wyższość przeciwnika. Jeśli Mikołaj dorzuci jeszcze techniki do swojego charakteru i siły to na pewno będzie jeszcze lepiej. Gratulacje!

Srebrny medal w walkach dobył Janek Nowakowski (młodzik), który szczególnie w pierwszej walce pokazał kilka ciekawych „akcji za 3 punkty”.

Maja dorzuciła do złota z walk srebro w przeskokówce.

Brązowych medali też było dużo. Do swoich krążków Zuzanna Błażejewska dorzuciła właśnie brąz w poomsae, również były to najlepsze wykonania jakie udało jej się wykonać dotychczas. Tymek i Agatka zdobyli brąz w przeskokówce, a także dorzucili sobie jeszcze brązowy medal w skakaniu ap chagi.

Brązowy medal w walkach zdobyła Martyna Woźniak (kadet). W pierwszej walce przegrała. Walkę o medal Martyna wygrała za to przed czasem nokautując swoją przeciwniczkę (filmik poniżej).

Swój pierwszy medal na zawodach (brąz) w walkach zdobył młodziutki Olek Gardzielewski (dzieci). Po przerwie wrócił do walczenia Iwo Bochenek (kadet) i również zdobył brąz (w kadecie). Przełamała się Antonina Pudełek (młodzik), również zdobywając brązowy medal, wygrywając wyrównaną walkę w drugiej rundzie. Brąz także dla Agatki Dondalskiej.

Bez medalu wrócił debiutujący Hubert Jakubczak (młodzik), ale swoją walkę przegrał dopiero w dogrywce o złoty punkt. Milena Downar (kadet) również w konkurencjach lokowała się gdzieś za podium, w poomsae przechodząc do grupy finałowej. Debiutowała Oliwia Stachurska (dziecko), jeszcze bez medalu. Bez medalu Robert Downar (młodzik) i Alan Cichoracki (młodzik). Nie udało się także Monice Downar (kadet), która jednak stoczyła dwa wymagające pojedynki.

Druga edycja ligi w maju – zachęcamy te osoby, które były na pierwszej edycji oraz nowe, które chcą sprawdzić się na fajnie zorganizowanej imprezie w bliskich okolicach Poznania.