19-20.04.19 Seminarium z Marcinem Chorzelewskim w Toruniu (Taekwondo Olimpijskie).

Święta dla dwunastki zawodników WT z naszego klubu rozpoczęły się ciut później. 19/20 kwietnia odbyło się w Toruniu seminarium Taekwondo Olimpijskiego z Marcinem Chorzelewskim, głównym trenerem Startu Olsztyn. W latach 2000–2004 był to reprezentant Polski i członek kadry olimpijskiej (Ateny 2004). Brązowy medalista Mistrzostw Świata Seniorów (Korea 2001, jedyny medal Polaków w historii MŚ seniorów) oraz srebrny medalista Akademickich Mistrzostw Świata (USA 2002), wielokrotny mistrz Polski oraz medalista turniejów międzynarodowych w walkach. W latach 2005–2008 trener główny kadry olimpijskiej (Pekin 2008). Odbyły się 3 treningi po 2 godziny każdy, a więc w ciągu jednej doby nasi zawodnicy spędzili 6 godzin na Dojang Toruń, poprawiając szereg szczegółów dotyczących walki sportowej. Szkoliły się zarówno dzieci jak i kadra. W sobotę podłączyliśmy elektronikę, a zawodnicy trenowali pod kątem skuteczności technik na zawodach i przekładania akcji na zdobycze punktowe.

W przerwie nagraliśmy również rozmowę o sportowym Taekwondo do ciągle powstającej książki instruktora Centurii „Historia Taekwondo w kilku rozmowach”. Skupiliśmy się głównie na różnicach między starym WTFem, a tym dzisiejszym, a także na wspomnieniach z Mistrzostw Świata Seniorów w kolebce Taekwondo z 2001 roku.

Mieliśmy mały wyrzut sumienia w związku ze świątecznym terminem seminarium, niestety inaczej się nie dało, a w Wielką Sobotę o 15:00 wszyscy już byli wolni i mogli udać się do domów rodzinnych na krótką przerwę od Taekwondo.

To był owocny czas dla dzieci i instruktorów, dużo wiedzy, motywacji i poprawek!

Teraz sekcję Taekwondo Olimpijskiego czeka Puchar Polski poomsae w Toruniu, a już w maju Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kyorugi, na którą nasi waleczni kadeci zdobyli trzy kwalifikacje!