17.02.2019 Medale WT w niemieckim Ahlbeck!

W niemieckim miasteczku Ahlbeck, położonym tuż za Świnoujściem, odbyła się kolejna edycja towarzyskiego turnieju w Taekwondo Olimpijskim – Pomerania Open. Naszym bardziej doświadczonym dzieciakom tym razem odpuściliśmy (nie odpuścił tylko Tymek), bo marzec będzie obfity w bardziej wymagające starty, a Pomeranię potraktowaliśmy jako poligon doświadczalny dla piątki debiutujących i jednego zawodnika, dla którego był to dopiero drugi start w walkach.

Przede wszystkim debiutowali nasi maluczcy – 7mio latkowie, będący naszym oczkiem w głowie. Walczył Olek Gardzielewski, Ignacy Wieczorek oraz Tymon Paluszewski. Medal udało się zdobyć tylko temu trzeciemu (brąz), ale gratulujemy całej ekipie wychowanków od grupy przedszkolnej!

Debiutowali także dwaj młodzicy. Znany toruński… młody żużlowiec (z powodzeniem uprawia także ten sport), Mikołaj Duchiński wygrał swoją pierwszą w życiu walkę, od razu z pełnym kontaktem, odpadł dopiero w półfinale zdobywając w efekcie brązowy medal!

Jego kolega, Alan, od razu miał walkę finałową, którą przegrał, przywozi jednak do Torunia srebrny krążek „na zachętę” z tych towarzyskich zawodów.

Finał od razu miał też Tymek Chybiński. Tymek debiutował z pełnym kontaktem na zasadach młodzika, przegrywając z dobrze walczącym Niemcem. Nie wyszła mu ta walka, ale w przyszłości to doświadczenie z pewnością wyda dobre owoce.

Bez medalu Maksymilian Chlebiej, który dopiero się obija i zbiera doświadczenie.

I taki to był turniej – turniej debiutów. Chcemy walczyć, jeździmy i będziemy jeździć z chętnymi na rozpoczęcie sportowej przygody z prawdziwego zdarzenia.