16-17.11.2019 Polish Open Cup Opole Taekwon-Do ITF

„Dymimy jak kominy” było hasłem przewodnim trzydniowej wycieczki do Opola, bowiem nasza baza noclegowa mieściła się na terenie opolskiej elektrowni, bodajże największej w kraju. Turniej też był spory, bo PUTowskie zawody Polish Open zgromadziły 670 zawodników z 34 klubów z Polski, Litwy, Czech, Mołdawii, Białorusi i Rosji! Nie zabrakło tam 10 osobowej reprezentacji Centurii, która przywiozła do Torunia 13 medali w różnych konkurencjach!

Złoto w technikach specjalnych seniorów zdobył Cezary Pietruszyński! Dorzucił do tego dwa brązy – w układach kolorowych pasów i walkach light contakt -64 kg. Czarek dopiero po dogrywce przegrał z czarnym pasem z Mołdawii zaliczając najlepszy pojedynek w krótkiej historii startów. Złoto w układach formalnych kolorowych pasów seniorek przywiozła po raz kolejny Paulina Stańczak! Z dzieci złoty medal zdobył Nikodem Rudnicki, który wygrywał kolejne pojedynki semi contaktu i ostatecznie był najlepszy w swojej drabince walk! Prócz tego Nikodem zdobył brąz w technikach specjalnych! Dobre zawody Nikosia, który w naszym klubie stawia cierpliwy krok po kroczku w swoim rozwoju, rozpoczynając od sporych problemów z podstawową koordynacją! Młodziczka Antonina Marchlewska wygrała swoją kategorię technik specjalnych! Dorzuciła do tego brąz w walkach, po dwóch stoczonych pojedynkach.

Filip Wyka po kilku walkach przywozi brąz w walkach dzieci! Antoni Małgorzewicz tym razem trzeci w układach młodzików, a także w technikach specjalnych – brąz razy dwa! Na specjalną uwagę zasługuje nasz weteran, Sławomir Szałwiński, który zdobył w swoich kategoriach srebro w układach i brąz w walkach.

Medalu tym razem nie zdobyli: Tymon Szałwiński, Martyna Woźniak oraz Nazar Narodowy (Ukraina/obecnie Toruń), dla którego był to debiut w naszej federacji i pierwszy start po kilku latach przerwy.

Gościem zawodów była drużyna z Mołdawii, która po raz kolejny przeprowadziła pokaz w Opolu, głównie prezentując rozbicia oraz samoobronę i walkę tradycyjną.

Przed wyższymi stopniami Taekwon-Do ITF z naszego klubu seminarium z mistrzem Daltonem, które zorganizujemy w styczniu 2020 w naszym pięknym mieście! Zapraszamy wszystkie kluby! CT!