16.10.22 Dutch Open/Eindhoven. Trzeci/ostatni z serii!

Przed poprzednim Pucharem Świata Gabi sprzedała swój bilet na Matę („a wszyscy w Toruniu szli”), bo „to ważne zawody”. Nie zrobiła tego na pokaz, dowiedziałem się o tym dopiero niedawno od kogoś innego. Pewnie, że „na wszystko musi być czas”, ale skupienie się na taekwondowej robocie jest tym, co charakteryzuje Gabrysię i Tymka. Jak zatem z takimi nie jeździć? Tym bardziej, że łączymy zdobywanie doświadczenia w Europie ze zwiedzaniem.

Samo Eindhoven nie oferuje zbyt wielu atrakcji, dlatego po zwiedzeniu miasta rozgrywania Pucharu Świata w Taekwondo Olimpijskim, udaliśmy się nad morze do Hagi.
Za nocleg służył nam domek pod Eindhoven. Trzy pokoje, basen i inne atrakcje – a to wszystko za dużo mniejszą cenę niż w mieście kojarzonym z Philipsem.
Kadeci walczyli w niedzielę, co ciekawe – w kaskach bez szybek i z nowymi (dla nas) stópkami elektronicznymi. Dzieciakom się podobało, więcej powietrza, więcej widzą i słyszą trenera podczas walki.
Tymoteusz Chybiński przełamał się i wygrał dwie walki z czarnymi pasami z Niemiec i Włoch (kadet -37 kg). W walce o strefę medalową Torunianin niestety przegrywa z Grekiem.
Gabriela Wrzeszcz (kadetka -41 kg) także przegrywa w Eindhoven tuż przed strefą medalową (mniejsza drabinka), nie wygrywając żadnej walki.
Było blisko blach, ale przeciwnicy okazali się lepsi. Dziękujemy za postawę i walkę do końca.
Mieliśmy zaliczyć jeszcze Paryż, ale nie robią tam kadetów, tylko juniorzy i seniorzy. Swoje plany jednak mamy.


Klub wspierany jest ze środków Gminy Miasta Toruń.
#torunmiastemsportu #ilovect #taekwondo #centuria #centuriatkd #taekwondotorun #centuriataekwondo #centuriatorun #torun #sport #sztukiwalki #klubsportowy
#koreanskasztukawalki #koreansports #taekwondokids #taekwondowt #martialarts #taekwondotraining #taekwondotrening #tkdkick #motivation #work #hardwork
#tkdlife #tkdteam #taekwondofamily #polskizwiazektaekwondoolimpijskiego #kujawskopomorskie