16.08-25.08.20 V Obóz letni Centurii (Krynica Zdrój)

V letni obóz Centurii Toruń za nami! Tym razem udaliśmy się w góry, do Krynicy Zdrój. Był to obóz specyficzny, bowiem Krynica znalazła się w tzw. czerwonej strefie i nie wszyscy wytrzymali ciśnienie, by puścić tam swoją pociechę. Mimo to, nawet w trudnym czasie pandemii udało się pobić rekordzik liczbowy. Razem z nami ponad tygodniowy camp tworzył Knock-Out Bełchatów, było nas łącznie ponad sześćdziesiąt osób podzielonych na federację olimpijską oraz ITF. Wiek od siedmiolatków do seniorów. Z Torunia 38 ćwiczących.

Prowadzone były dwa treningi dziennie (po dwa ITF oraz WT), a także wieczorne konsultacje bokserskie. Udało się także przeprowadzić prawie trzygodzinny egzamin na stopnie uczniowskie WT. Odwiedzili nas przebywający na swoim obozie w Krynicy zawodnicy z Ostrowca Św., a także miejscowi z Krynicy, z którymi przeprowadziliśmy dwie konsultacje sparingowe.

Prócz treningów, naszych klubowiczów czekał szereg atrakcji. Prócz trzech dyskotek oraz licznych animacji na miejscu wędrowaliśmy po górach, zaliczyliśmy 10 kilometrowy spływ pontonowy, dzieci zwiedzały kopalnię. Z powodu wirusa nie byliśmy w Tatarlandii na Słowacji, ale dwa razy zaliczyliśmy odkryte baseny w Polsce, a nawet jedno lodowisko (łyżwy). Do naszej dyspozycji stale były dwie sale treningowe oraz boiska do piłki nożnej i innych gier zespołowych.

Przede wszystkim cieszymy się, że dzieci są zadowolone, a także udało się zrobić konkretną robotę szkoleniową. Skupiliśmy się na kilku głównych detalach i mieliśmy idealne warunki, by je przepracować.

Kolejny letni obóz klubowy CT, również z Bełchatowem (utwierdziliśmy się w tym, że mamy podobne koncepcje) – 15 sierpnia 2021 nad morzem. Wcześniej jednak zapraszamy dzieci i rodziców z Torunia na nasz pierwszy obóz zimowy w Poroninie w dniach 14-21.02.2021. Tam jeden trening TKD dziennie, ale za to dużo jeżdżenia na nartach i snowboardzie.