1.04.23 Puchar Polski/II eliminacja do Mistrzostw Polski kadetów – Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Ostrowiec Św.). Trzy medale!

1 kwietnia w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się druga eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na Pucharze Polski kadetów KS Centuria wystawiła czterech zawodników, którzy przywieźli do Torunia trzy medale w tym dwa złote i jeden srebrny. Na pierwszym miejscu podium uplasowali się Marcel Iwicki (-33 kg) oraz Tymoteusz Chybiński (-37 kg). Dobre, pewne walki. Na OOM (maj, Borne Sulinowo) trzeba będzie się jeszcze zmierzyć z głównymi rywalami do tytułu Mistrza Polski, którzy podczas ostrowieckich zawodów ulegli kontuzjom, a na poprzednich pucharach sięgali po złoto. Srebrny medal zdobyła Gabriela Wrzeszcz (-41), przegrywając w finale z dobrze znaną rywalką, którą dotychczas pokonywała. Lepiej teraz niż w Bornym Sulinowie – z taką myślą nie łamiemy się i pracujemy dalej.

Adam Dondalski (-49 kg) wygrał jedną walkę, odpadając w drugiej – jeszcze przed strefą medalową. Na poprzedniej eliminacji Adaś wygrał dwie walki, więc czekamy na informację, czy również zakwalifikował się na OOM. Marcel, Tymek i Gabrysia praktycznie mogą być pewni eliminacji.
Czterech zawodników – trzy medale, jesteśmy zadowoleni z wizyty w Ostrowcu. Dobrze zorganizowane zawody w sumie zgromadziły ponad 500 zawodników z 72 klubów Taekwondo Olimpijskiego, drugiego dnia startowali także juniorzy oraz młodzicy.

Klub wspierany jest ze środków Gminy Miasta Toruń.
#torunmiastemsportu #ilovect #taekwondo #centuria #centuriatkd #taekwondotorun #centuriataekwondo #centuriatorun #torun #sport #sztukiwalki #klubsportowy
#koreanskasztukawalki #koreansports #taekwondokids #taekwondowt #martialarts #taekwondotraining #taekwondotrening #tkdkick #motivation #work #hardwork
#tkdlife #tkdteam #taekwondofamily #polskizwiazektaekwondoolimpijskiego #kujawskopomorskie